| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Am si eu un j6 + 2018 de 2 saptamani merge el bine in jocuri de 100 mega dar daca iau de ex dream league de 300 am lag.Ce naiba la 32 gb si 3 gb ram ar trebui sa mearga si pubg bine, ma ajutati? Nu e pe economisire baterie, e normal.

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Degeaba ai 3GB RAM pentru ca ala nu prea te ajuta in jocuri.Ala te ajuta mai de graba sa ti mai multe aplicatii in background.Procesorul conteaza foarte mult si GPU-ul.Ca sa-ti dai seama de performantele telefonului este bine sa faci un test cu Antutu si in functie de scor iti dai seama cat de performant este telefonul.
Din cate stiu J6+ scoate abia 48.000 in Antutu un scor foarte mic pentru zilelele noastre. Uite eu am un Xiaomi Redmi 4X si toate jocurile se misca fluid (in general, cu mici exceptii la jocurile foarte mari), dar hai sa le comapram putin

Xiaomi Redmi 4X 3/32 - Octa-Core 1, 4GHz Snapdragon 435, Andreno 505
J6+ 3/32 - Quad-Core ( wow, acum am flat de asta, este EXTREM DE CACAT, in 2019 doar 4 nuclee este patetic) 1, 4GHz Snapdragon 425, Andreno 308

Deci din cate vezi procesorul pe Redmi 4X este de 8 nuclee pe cand J6+ are decat 4, Snapdragon 435 vs 425, GPU (placa video) Andreno 05 vs 308... amandoua cu 3GB RAM happy

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru Bogdan70001):

Mersi oricum nu ma intereseaza decat 8 ball pool ca eu nu stau pe el decat sa fac poze pe afara ca are mp bun si sa stau pe Facebook mess si astea mersi ca te-ai straduit sa imi explici

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Eh, am vrut sa-ti explic in general motivul pentru care jocurile mai mari merg mai prost si sa te si lamuresc cu memoria ram. Seara faina happy

3 răspunsuri:
| InteractiV a răspuns:

Unele modele de telefoane nu suporta unele jocuri, nu exista acea compatibilitate. Dream League, Pubg, Fifa Mobile sau Fortnite sau noua versiunea Asphalt sunt cele mai intalnite jocuri ce au probleme pe unele telefoane. Eu am un Asus Zenfone max 4 iar fratele meu un Samsung galaxy s7, aproape aceleasi detalii la memoria RAM, la procesor si Android, pe telefonul lui jocurile se misca perfect, pe al meu merg in lag. Este problema de compatibilitate a soft ului din telefon cu jocul. Nu inseamna ca telefonul e slab.