| facebook01 a întrebat:

Buna TPU:* Am si eu un Lg Optimus L5 si de ex., seara cand este 100% incarcat, dimineatra il gasesc 60% ce consuma atat bateria?! Wi-fi si blutooth-ul sunt oprite.Dau funda:p

8 răspunsuri:
| xxx8 a răspuns:

Poate ai uitat traficul de date activ si atunci telefonus intra singur pe net adica isi actualizeaza aplicatiile etc ...intra la setari la retele mobile si daca ai bifat,, date active,, debifeazale si atunci ar trebui sa nu se mai intample asa dar daca nu le ai activate atunci e de la baterie

| facebook01 explică (pentru xxx8):

Setari> Retele mobile?

| xxx8 a răspuns (pentru facebook01):

Da si debifeza traficul de date sau ceva de genul

| facebook01 explică (pentru xxx8):

Nu gasesc nimic la setari gen "retele mobile " straight face

| xxx8 a răspuns (pentru facebook01):

Atunci trebuie sa scrie,, date active,, daca nici asa atunci sorry nu stiu

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Poate fi bateria de vina.
Eu am LG optimus sol si mi se intampla la fel.
Intreaba si la un magazin specializat.
Succes!

| GodVsMind a răspuns:

Este datorita procesorului 800 MHz Cortex-A5 si a memoriei RAM de 512 MB.Toate telefoanele aparute in ultimii ani se descarca in 1-2 zile.Este normal.