| Caly95 a întrebat:

am si eu un rablafon de Allview a4you, si as dori sa stiu ce software merge la modelul acesta si daca stiti de unde pot descarca va rog sa imi spuneti. happy Dau funda happy

4 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Doar daca ai root si te pricepo, dar risti sa-ti strici telefonul.

| panther2007 a răspuns:

Din pacate pentru tine nu poti sa downlodezi un alt rom pentru telefonul tau, Allview nu ofera suport android.
Totusi poti cauta pe net rom-uri pentru el pe care sa le instalezi cu odin, dar sincer eu nu iti recomand

| mariusmac85 a răspuns:

Hristos A Inviat! buna seara Si eu am tot Allview A4 you si ma chinui sa mut aplicatiile cu tot cu dalvik cache,am incercat sa instalez un ClockWorkMod Recovery pe el nu gasesc
E varza dar merge bine,nu pot sa zic ca e rablafon,ca ce vrei la atatia bani,daca vrei telefon calumea trebuie sa plusesi,imi place browserul prestabilit ca e intuitiv sau o fi de procesorul mediatek conceput astfel
Ma enerveaza tastatura ca apare pe juma de ecram si nu vezi nimic, nu asta e problema ci ca ar trebui tastatura sa apara separat, sa micsoreze browserul sau nu stiu cum sa explic, ar trebui la browser sa puna si reopen last tabs ca sectiune
Dar n-ai ce cere, din cate observ cand conectez prin cablu de date imi arata HTC deci cei de la Allview si alte marci care s-au inghesuit pe acel sat tehnologic din China folosesc o parte din tehnologia HTC
Tu de fapt ce vrei sa ii faci la telefon? Sa-l rootezi, adica sa dai drepturi de scriere si citire in radacina memoriei telefonului sau vrei sa repari softul stricat? Intra pe videotutorial.ro si ai acolo o sumedenie de tutoriale si sa rootezi si sa faci orice
Cei de la Allview aveau ca vad ca numai apare, aveau 2 metode de update pentru telefon sau poate este dar este in acel manual pdf cred
Daca vrei sa-l rootezi foloseste kingo root, coustom recovery eu n-am gasit momentan, m-am chinuit mai demult cred ca vreo luna cam incontinuu sa ii dau de cap, sa gasesc un cwm recovery sau un twrp dar nu gasesc daca gasesti ceva, anunta-ma si pe mine pe privat te rog
Sper ca am putut sa te ajut
O seara placuta
Marius

| Caly95 explică (pentru mariusmac85):

Dal draq am luat altu nou laughing, Microsoft lumia 453, nu dual sim. happy oricum mersi happy