| EZ98 a întrebat:

Am si eu un telefon Samsung Galaxy S4 Mini I9195 si nu mai porneste. De dimineata dupa ce am mancat etc. m-am dus la el si trebuia sa dau back-up la whatsapp. Dupa 2 minute au Inceput sa apara pe ecran mesaje cu" Aplicatia Facebook s-a oprit" "Aplicatia Baterry Saver s-a oprit" etc. Dupa 2 minute In care am dat ok la alea care apareau o data la 4-5 secunde telefonul s-a stins brusc. Acum nu mai porneste iar cand Il bag la Incarcat nu mai apare pe ecran bateria cum aparea Inainte si arata ca se Incarca. Nu pot face nimic pe el. Am reintrodus bateria dar tot asa face. Tin sa mentionez ca l-am scapat jos acum 8 zile dar nu a avut nimic atunci, doar s-a stins.

1 răspuns:
| sokey a răspuns:

Ca l-ai scăpat nu cred ca are vreun efect la ce ți s-a întâmplat. Dacă face asa eu zic ca problema ta e software și nu hardware. Adică, nu e la piese ci la date. Vezi ca sunt foarte multe tutoriale le YouTube ce îți arată cum poți resofta simplu un telefon. Fa-o fără griji, mai rău nu cred ca ți se poate întâmpla. Succes!