| automobile a întrebat:

Am Smartphone si de fiecare data cand downloadez ceva(ex. un joc) merge in memoria telefonului.Cum fac sa mearga in cardul de memorie?

4 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Cand descarci ceva de pe net, alege ca aplicatia sau jocul sa se descarce si instaleze pe cardul de memorie, la mine asa este.

| automobile explică (pentru robytoby):

Nu apare asa ceva cand descarc...

| robytoby a răspuns (pentru automobile):

Atunci muta-l tu, daca nu apare.

| DariaNegulescu a răspuns:

Intri in Setari-> Aplicatii si dai pe fiecare si o sa iti apara "Mutare pe memorie Card SD" sau ceva de genul. Acum depinde si de telefon, cel putin la mine asa e.