| Adryanaadryana a întrebat:

BUNA TPU! Am sters din greseala un videoclip care însemna mult pentru mine din telefon, nu aveam spatiu... Orice as face nu am spatiu pe telefon daca ma duc la un service poate sa imi faca spatiu?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"daca ma duc la un service poate sa imi faca spatiu?"

intrebi dacă poate să-ți recupereze clipul sau altceva și nu ne e nouă clar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îți recomand să-ți muți fișierele personale/importante în contul de Google Drive. Eu acolo le țin și nu am nicio grijă.

| Feri5 a răspuns:

EU îți sugerez sa cumperi un card de aproximativ 12 GB pe care îl vei introduce in telefonul tau și cu care poți salva pozele pe el fără sa ai limite de spațiu. Costa in jur de 30 - 70 lei in funcție de magazin. Fiecare telefon are un loc pentru card de memorie așa ca desfa "husa" de spate a telefonului și vei observa lângă cartela un spațiu gol cu niște lame strălucitoare, argintii. Acolo va fi introdus cardul. Sau poți folosi o cheie și desfaci "cutiuta" unde se afla cartela adică orientezi acul perpendicular in gaura aceea mică și sertarul acela se va deschide, iar acolo lângă cartela va apărea un spațiu nou, gol unde vei introduce cardul de memorie. Dacă nu vrei sa faci asta, poți folosi un cablu USB conectat de la telefon pe calculator sau laptop și îți poți transfera fișierele și videoclipurile pe pc unde, presupun, ai un spațiu de memorie mai mare decât cel al telefonului

| Cksihja a răspuns (pentru Feri5):

Probabil are iPhone.

| Feri5 a răspuns (pentru Cksihja):

Posibil. Dar iPhone-ul are spațiu mare de stocare. Dacă are acest tip de telefon probabil ar trebui sa meargă la un service ca să-l dezasambleze și să-i bage un card

| JicaContra a răspuns (pentru Feri5):

Ghicesti sau stii sigur
1. demontarea unui iPhone e foarte naspa din cauza ca majoritatea componentelor sunt lipite
2. as vrea sa il vad pe ala care e in stare sa adauge un card in iPhone, care nu are slot de card, si deci trebuie facuta modificare hardware, care e aproape imposibila
dupa care m-as duce si l-as da in gat la Apple ca a modificat design-ul si specificatiile unui iPhone, aia de la Apple fac URTICARIE sa auda asa ceva!