| olya0114 a întrebat:

am telefon Rono de la Orange luat in credit de la Romania,acum sunt in alta tara, cum pot debloca telefonul ca sa pot pune cartela sa ma folosesc si eu?
sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai asa, vrei sa pui o alta cartela in afara de cea de Orange? Este codat daca asta vrei si trebuie sa mergi la un service cu el, daca este prea scump, trimite-l printr-un prieten ceva acasa, sa ti-l decodeze cei de la un service din Romania din localitatea ta si apoi sa ti-l retrimita in acea tara unde esti plecat.
Altfel de deblocare nu inteleg la ce te-ai putea referi.

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Decodarea telefonului se poate realiza din contul online Orange sau prin trimitrea telefonului in Service Orange.
Mai multe informatii despre decodare poti afla de aici: http://oran.ge/1901DGe.

Cu prietenie,
Orange Helper