| viper_8486 a întrebat:

am telefon Samsung galaxy ace s5830 si vreau sa-i schimb androidu. si vreau sa-mi dati niste pareri de care android sami aleg?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU îţi recomand să instalezi o versiune superioară de Android deoarece telefonul este unul foarte SLAB şi NU va "duce" un Android superior ( se va bloca, va sacada în aplicaţii, etc. )!

Vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand Gingerbread 2.3

| Andrei1099 a răspuns:

Ia-ti un android pe care il suorta fara probleme pentru a evita lagul. Eu in locul ta nu m-as apuca sa il schimb ca telefonul nu are asa multe resurse.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei1099 a răspuns (pentru viper_8486):

Fai un update cu versiunea oficiala de android. Daca zici ca pe 4.0 mergea bine as zice sa il pui pe ala.