| paulionescu25 a întrebat:

am un abonament de 5 euro de la digi optim nelimitat de vreo 4 zile. astazi am primit un mesaj de la un nr de digi in care zice asa. comanda a fost finalizata, noul abonament DIGI MOBIL OPTIM Nelimitat tarif 10 euro fiind valabil incepand de azi. puteti renunta in 14 zile lucratoare. cum adica 10 eu euro si eu am contract de 5 euro?sad

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca abonamentul este de 10 euro el este redus daca ai net si tv

| paulionescu25 explică (pentru RAY):

Am net, tv si telefon fix. am semnat in contract pentru 5 euro. ori cum maine merg la sediu la noi in medias si fac circ. multam tuturor pentru raspunsuri.

| sltlp a răspuns:

Dubios. Numai fenomene stranii pe acolo big grin. Suna rapid la ei sa vezi despre ce e vorba.

| Jameson a răspuns:

Salut. Probabil este vreo eroare sistem sau vor sa iti bage abonamentul cu forta pe gat. Suna si fa revocare. Asa am patit si eu, am abonament de 4 euro modem Vodafone si ma trezesc cu factura de 105 lei, si cand verific abonamentul aveam ''Vodafone smart net 19 euro'' am sunat si mi s-a spus ca a fost incheiat in urma unei convorbiri telefonice, eu stiind ca nu am facut asta au zis caci cauta inregistrarea si ma suna si cand colo teapa ca nu aveau inregistrarea si mi sa anulat si s-a trecut la vechiul abonament.

| paulionescu25 explică (pentru Jameson):

Mersii.

| Jameson a răspuns (pentru paulionescu25):

Cum ai mentionat ca ai net, tv si tel fix te incadrezi la cel cu 5 euro sau chiar mai mic. Iti recomand sa suni la call-center.

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Pai, chestia asta se mai intampla cand schimpi cartela dintr-un telefon normal in unul cu android

| paulionescu25 explică (pentru Serban_Andra_1999):

Mmm nu prea cred... asa ceva chiar nu am mai auzit. ori cum mersii.