| AnnUshcA a întrebat:

Buna tpu...am un amic care a dat teapa la firma Orange si cosmote avea abonament si pe Orange si pe cosmote...si vreau sa va zic ca a primit facturi timp de doua luni iar dupa doua luni nu a mai primit nimic...se poate asa ceva? Sa scape asa usor? Tin sa va anunt ca cica abonamentul i s-a facut pe baza facturii de la lumina si nici macar factura nu e pe numele lui ci pe numele lui taicasu..amicul asta a mea are 21 de ani si nu lucra nu facea nimic si totusi cei de la cosmote si Orange iau facut abonament laughing.iar acum tipul vrea sa faca imprumut in banca poate? Ca eu ma contrazic cu el eu spun ca nu poate ca.l gaseste la rau de plata chiar daca are carte de munca acuma...tpu am dreptate?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevant ca nu avea loc de munca, nu ii pasa nimanui daca ai sau nu loc de munca cand iti faci un abonament.

Prietenul tau sa se astepte sa umble niste firme de recuperare dupa el. O sa il frece la cap sa isi palateasca datoriile (cu penalizarile de rigoare) iar daca nu se inteleg amiabil va fi dat in judecata si executat silit intr un final, si mai apoi nu va mai putea lua nici credite

| AnnUshcA explică:

Telecom scuzati'ma

| Sasu_Ionut_Alexandru_1998 a răspuns:

Da poate sa imprumute pentru ca numele lui nu este in baza de date a banci :*