| lAnnutsal a întrebat:

Am un card de 2 GB si cand il introduc in telefon imi spune : " Cartela memorie neformatata " si dupa imi apare " Formatati cartela de memeorie? " am dat da, imi apare ca se formateaza si dupa imi spune " Operatiune nereusita ". Ce pot sa fac? Si inca o problema legata tot de card. Mi-am formtata telefonul cu cardul introdus in telefon, dupa ce s-a formatat telefonul imi spunea sa introduc parola si eu nuaveam nici o parola. Ce pot face? Ajutati-ma! puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| bushyalex a răspuns:

Formateaza cardul intr-un calculator

| lAnnutsal explică (pentru bushyalex):

Am incercat sa formatez cardul dar imi spune ca nu exista nici un card.

| KidDDDDDDD a răspuns:

Incearcă să pui un alt card, dacă tot aia îţi va apărea, atunci înseamnă că este ceva legat de Telefon, şi trebuie să-l duci la service. Mult noroc.

| lAnnutsal explică (pentru KidDDDDDDD):

Eu am mai cautat pe net si s-ar putea ca aceste 2 carduri ar putea fi virusate, orice e posibil ca primul card il am de la un prieten, nici lui nu ii mergea.

| KidDDDDDDD a răspuns:

Atunci încearcă cu un alt card, cum ţi-am spus, dacă nici aşa nu-ţi va merge trebuie să-l duci la Service.