| alina1990 a întrebat:

Buna TPU am un galaxy s4 de cateva luni iesit din garantie. de vreo 2 luni se stinge singur,se stinge in buzunar, daca il pun mai tare pe masa se stinge daca il lovesc incet la baterie se stinge. bateria nu e umflata. acum am bagat o hartiuta intre capac si baterie dar daca il am in buzunar si ma aplec sa ma incalt si face presiune pe el se stinge, sau daca il trantesc in pat, masa etc mai tare.incarcat sta o zi. este posibil sa fie de la baterie sau poate fi vorba de altceva? sunt hotarata sa il vand numai din cauza asta si sa il inlocuiesc cu un iphone 5. totusi daca se poate rezolva cumva nu as vrea sa renunt la el pentru ca nu se blocheaza, merge impecabil. nu stu ce sa fac... mi se stinge cand am cea mai mare nevoie de el... ajutati-maa va rog ca sunt suparata rau.

Răspuns Câştigător
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Buna. cred e un contact imperfect la baterie. Inchide-l ..scoate bateria. Si cu un ac. Mai exact cu varful curata usor contactele bateriei... adica acolo in locul acela auriu unde are bateria contact. Am avut aceeasi problema la samsung..si i-am schimbat bateria. Ori poate fi contact imperfect. Curata cu acul putin.Sau daca nu... trebuie rezolvat cu spray pentru contacte. la un service.