| DragoszZDx a întrebat:

am un galaxy xcover si nu stiu cum sa fac atunci cand descarc jocuri de pe magazinplay sa imi intre jocurile pe cardul de memorie nu in telefon deoarece in telefon memoria este plina. Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| BarBye a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu, nu se vor instala niciodata pe card, numai in memeoria telefonului

| Florinel_Anghel_1975 a răspuns:

Nu poti seta nicaieri la android unde sa se salveze aplicatiile sau jocurile, ele se instaleaza automat ori in card ori in memoria telefonului, dar daca versiunea android e mai mare de 2.1 sau 2.2 poti muta jocurile toate si unele aplicatii pe card intrand la:setari-aplicatii-manager aplicatii, selectezi aplicatia si urmaresti unde scrie muta pe cartela sd.Nu toate pot fi mutate! Eu asa fac si mai golesc memoria telefonului.