| alexxandratcbbs a întrebat:

...Am un HTC Desire X care imi face numai probleme.Il pun la incarcat, imi apare beculetul acela portocaliu ca incarca si cand vreau sa l aprind nu merge ..Cand scot bateria tot imi apare acel beculet ca incarca thinking ..Ma puteti ajuta sa l repar? Incerc de 2 luni de zile sad

FUNDA! :*

1 răspuns:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Buna.
Nu pot garanta ca este problema de la baterie dar totusi incearca sa folosesti un incarcator extern de tip broscuta ca sa incarci bateria si vezi daca functioneaza. Exista posibilitatea sa ai cativa pini rupti de la mufa de incarcare ori la telefon ori la incarcator. Te-as sfatui sa incerci sa deschizi telefonul si tinand apasat pe Volum sus + Home button + power button (simultan).