| vieriueduard00 a întrebat:

am un HTC touch hd t8282 si e codat pe orage, cand introduc alta cartela imi apare sa introduc cod. ma puteti ajuta cu un cod ceva? scuze de categorie

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste & Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

De data asta îţi MUT eu întrebarea la categoria potrivită, iar pe viitor să postezi unde trebuie!

Să-ţi răspund şi la întrebare :
Poţi încerca metoda 1 ( de la linkul următor ), prin schimbarea setărilor APN cu cele ale noii reţele - vezi linkul :
http://blog.rebelsimcard.com/......-htc-t8282

Sau poţi obţine ( bine-nţeles, contra-cost ) un cod de deblocare după IMEI, de pe un site de deblocare online.

Sau mergi cu telefonul la un Service pentru decodare ( dacă ai ÎNCĂ abonament activ atunci ar trebui dus la reprezentanţa de unde l-ai cumpărat la ofertă ).

Toate cele bune.

| CipRy13 a răspuns:

Cel mai bine are fi sa mergi la cineva care se stie cu telefoanele sa ti-l decodeze big grin.