| twopeist15 a întrebat:

Am un iphone 3(16gb)si l-am scapat in apa din greseala si nu mai porneste...Il tin la incarcat dar nu porneste deloc..Cat m-ar costa reparatiile si ce este stricat in el...Scuzati categoria dar e cea mai vizualizata.Multumesc!

5 răspunsuri:
| PisicutaNebunatica a răspuns:

Lasal sa se usuce, si poate isi revine.

| TaNn0 a răspuns:

Incearca sa il pui la soare cu fata in jos.Sa se usuce la procesor..Mult Noroc!

| Wehrmacht a răspuns:

Ti-ai scapat telefonul in apa? Sunt sigur ca electricitatea o sa ajute.Nu avea nimic daca era oprit cand l-ai scapat in apa.Incearca sa il lasi la uscat.De preferat, desfacut.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, s-a ARS placa de bază...

Trebuie să-l duci la un Service pentru "constatare" şi apoi o să-ţi spună cât costă reparaţia.

Toate cele bune.

| Ajutatorool a răspuns:

Pe viitor, daca ti se mai intampla, stinge-l instant, si lasa-l cateva zile as se usuce, lasa-l la soare dar acoperit(sa nu bata soarele direct in el) si incearca dupa cateva zile. Daca nu porneste atunci du-l la service.