| CatrinaAndreea a întrebat:

Am un iPhone 5 si de o luna si ceva nu imi merg datele. Pe cartela am date, am 5Giga plus net nelimitat prin webenwalk.Activez datele, se activează dar nu merg...cand vreau sa intru pe net, pe Facebook, pe orice nu merge. Știți cumva de ce? știți daca este din cauza telefonului sau poate a rețelei? Am dat si resetarea la telefon si degeaba. Oare sa actualizez software-ul?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Actualizeaza software-ul si cel mai important este sa nu ai activat modul avion. In cazul in care modul avion este activat nu vei putea utiliza datele mobile. De asemenea te poti uita la setari

| radu877 a răspuns:

Incearca sa cauti setari pentru reteaua si tipul de cartele in care esti. sutt tutoriale pe net. e ceva simplu, sigur. in ce retea esti si pe ce esti, abonament sau cartela? poate te pot ahita, iti caut eu setarile corecte.

| CatrinaAndreea explică (pentru radu877):

Sunt pe Telekom, si am cartela, nu am abonament

| radu877 a răspuns (pentru CatrinaAndreea):

Ce telefon ai? setarile difera pentru fiecare sistem de operare: Android, ios sau windows

| Petrisor96 a răspuns:

Buna! Incearca sa faci actualizare la software.