| SatraBenzbest a întrebat:

Am un iphone 6s(stiu ca e vechi,dar il am de un an si telefonul functioneaza foarte bine,drept urmare nu mi se pare necesar sa-l schimb).De cam o luna, cand vorbesc cu cineva la telefon si il dau pe difuzor acea persoana cu care vorbesc nu ma poate auzi si nici cand sun pe cineva pe camera.Iar, cateodata cand trimit mesaje vocale se intampla ca in acel vocal sa se auda doar un fel de vajait.De la ce credeti ca este?

7 răspunsuri:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Probabil niște firimituri au nimerit în microfon, du-te la un consultant și vezi ce are.

| SatraBenzbest explică (pentru RazvanLegendaVie):

Oricum intentionez sa-l duc la ceva service.Eu zic ca trebuie schimbat difuzorul

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru SatraBenzbest):

Da, doar că o să-ți cam i-a bani din buzunar.

| nicu991 a răspuns (pentru SatraBenzbest):

Da, fix difuzorul e componenta responsabila de captarea sunetului ci nu de redarea lui. rolling on the floor

| SatraBenzbest explică (pentru nicu991):

Eu am cautat si am gasit pe careva site uri ca asta ar fi problema, stiu ca nu prea are logica...

| SatraBenzbest explică (pentru RazvanLegendaVie):

Mai mult de 2 milioane nu cred ca ia

| nicu991 a răspuns (pentru SatraBenzbest):

Ai asa: 2 microfoane in partea inferioara, catre portul de incarcare, 1 microfon langa camera frontala, 1 langa camera principala.