| PandaGirl2002 a întrebat:

Am un Lenovo vibe s1 lite și uneori îmi dispar câteva contacte, dar apar înapoi peste ceva timp. Daca mă uit în agendă nu le arata, dar daca formez numărul îmi arată și numele. Când văd că îmi dispar le memorez iar, dar după un timp se șterg și apar cele memorate mai demult.(mi-am dat seama de asta pentru că schimbam numele de fiecare dată când memoram un numar, dar peste timp îmi apărea cu denumirea veche). Am făcut și back-up dar degeaba, contactele dispar când au ele chef. Știe cineva niste setări în telefon sau o aplicatie sa nu îmi mai dispară numerele? Dau funda

3 răspunsuri:
| AlexNab0k0v a răspuns:

Editează-ți contactele în Google Contacts (va fi mai rapid și mai eficient). Vezi unde se stochează aceste contacte (dacă sunt pe SIM card sau local). Fă-ți link între contacte (de exemplu vei găsi contacte care au doar skypeul salvat și aceleași contacte doar cu numărul de telefon, fă "link these contacts"). Încearcă asta pentru început.

| Arietyx a răspuns:

Dacă nu merge resetarea, consultă un specialist în telefoane, cineva ce se pricepe şi te-ar putea ajuta.

| PandaGirl2002 explică (pentru Arietyx):

Te referi la resetarea telefonului sau cum? Cum m-ar putea ajuta asta?