| oanadance15 a întrebat:

Buna TPU :*....am un LG optimus L5....nu stiu de ce unele jocuri merg sacadat, de ex: Temple Run, Temple Run 2, Subway Surf, Angry grand run, Rope'n fly 3. Stie cineva care ar putea fii problema?
Multumesc anticipat :*

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Procesorul este de vina! Dar poti sa il faci sa mearga mai rapid! :
Ia-ti de pe PlayStore APP2SD, si mutati toate aplicatiile de pe memoria interna pe SD Card, se va misca mai bine.
Stergeti toate aplicatiile/jocurile care nu folosesti, incluzand si cele de pe SD, si cele de pe Memoria interna!
NU iti mai tine 15 widgeturi pe Desktop, sunt sigur ca nici un sfert nu folosesti!
Ia-ti Advanced Task Killer. Iti va 'omori' toate aplicatiile care nu le folosesti, pentru a avea mai mult RAM.
Daca nici asta nu merge, imi pare rau, dar altceva nu poti sa faci! Telefonul tau are un procesor prost, si nu este in stare sa ruleze TempleRun2! Naiba, Pe un DUAL-CORE 1Ghz Cortex-A9 TempleRun2 Merge cu 15FPS (cu detaliile la maxim)
Apropo de detalii, daca vrei sa iti mearga TempleRun2 macar cu 14-15FPS, du-te in setari si dai detaliile la minim! Succes!
Sper ca te-am putut ajuta!

| downer2012 a răspuns:

Procesorul tau de 800 MHz Cortex-A5 nu duce jocuri mai noi, deoarece e single core si trebuie macar 1ghz cortex a9 single core/dual core/triple core/quad core, funda?

| oanadance15 explică (pentru downer2012):

Si procesorul asta nu s-ar putea schimba? [adica chiar nu ma pricep la partea tehnica la telefoane laughing]

| downer2012 a răspuns:

Nu poti sa schimbi procesorul, schimbi telefonul si primesti procesor mai bun, dar nu ai cum sa-l schimbi

| acerasus09 a răspuns:

Probabil ca ai prea multe aplicatii deschise... Eu am Galaxy 5 si Angry birds, dupa un anumit nivel, imi fragmenteaza si ma dispera.Asa sunt telefoanele. Iti recomand tableta E-Boda A200, cea mai ieftina si cea mai utila pentru cei cu o situatie financiara nu prea buna. Are o prietena de-a mea si merge perfect. Android 4.0 si se updateaza singur. Costa in jur de 500 lei (5 milioane vechi) Poate ca n-are bluetooth, dar are cablu de date si o memorie interna de 4GB! E UTILA!