| thezbx a întrebat:

am un lumia 625. in ultimul timp, din ce in ce mai des, face fite, in sensul ca, nu il mai pot debloca (imaginea de start nu vrea sa se duca in sus), daca apas pe ceva se apasa altceva sau incepe el sa intre singur prin aplicatii si asa.

am observat ca daca ii dau restart, dupa ce se aprinde, imi apare o chestie care zice ca sa ii dau o scanare sau ceva de genul, la cardul de memorie. nu i-am dat niciodata ca scrie ca s-ar putea sa pierd date.

e posibil sa se intample tot ce se intampla pentru ca ar fi virusat cardul de memorie? o sa isi revina daca reinstalez softul?

Răspuns Câştigător
| Sufletzelll a răspuns:

Resofteaza tel fara card in el, si vezi daca iti merge dupa, daca merge atunci formteaza card in alt tel (android, java, symbian) pozele si muzica ti le poti salva, alea nu au virusi

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sufletzelll a răspuns:

Da-i resetare totala din setari, ar trebui sa faci un format si la card, intai fa-ti un backup la ce ai pe el, daca tot nu isi revine descarca Lumia Software Recovery Tool apoi ii dai sa reinstaleze soft, oricum mie imi pare a fi ceva defect la touch

| thezbx explică (pentru Sufletzelll):

La touch intr-adevar am doua linii orizontale care nu merg din cauza cazaturilor, dar ma gandeam ca e de la soft ca face asa din acelasi timp de cand o inceput sa imi apara aia cu cardul

| thezbx explică (pentru Sufletzelll):

Si asta se intampla de cand am bagat cardul in pc

| Krissy11 a răspuns:

Du-l la reparat cred ca are virusi