| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU.
Am un Nokia asa 302 si de 2 zile imi tot zice ca nu e introdusa cartela sim apoi revine la normal cateva minute apoi iar imi zice ca nu e introdusa cartela sim si o am bagata dar uneori nu pot sa sun decat daca ii scot bateria si aranjez din nou cartela. Ce poate sa aiba?
Funda

1 răspuns:
| manuel72 a răspuns:

Nu cumvatelefonul tau e in blacklist? Mi-a trecut prin maini un Nokia lumia 1020 blocat in blacklist si chiar daca i-am schimbat firmware-ul si i-am scos blocajul operatorului, mergea pe sarite cateodata chiar si o zi fara probleme, apoi nu gasea reteaua, iar liniutele de la antena erau barate cu un x rosu.Verifica-l la operatorul tau de telefonie mobila.