| shadowcool a întrebat:

Am un Nokia lumia, stie cineva cum ar trebui sa-mi configurez contul pentru a descarca jocuri si aplicatii? Adica la,, my family" cum se face... Daca mai trebuie fac setari la my family daca sunt major si in ce limba sau regiune ar trebui sa bifez pentru a avea toate aplicatiile din store... Astept raspunsul vostru. Dau mare funda!

1 răspuns:
| MasterGamer1995 a răspuns:

Eu sunt sigur ca ai Nokia Lumia 625! Nu conteaza oricum ar fi situatia tot acelasi lucru trebuie sa faci!
Urmeaza pasii de mai jos:

1)Pentru a fi sigur ca merge creaza 2 conturi (unul peste 18 ani si unul sub 18 ani)
2)Conecteaza-te cu contul peste 18 ani si du-te la My Family (familia mea) (este recomandat ca contul(cacofonie) de peste 18 ani sa nu aiba Windows Phone in cazul tau).Si apoi da pe audauga un membru sau copil.E ceva cu albastru si baga contul sub 18 ani! Dupa intra pe contul de peste 18 ani si selecteaza copilul (windows phonul tau sau contul sub 18 ani)
3)Da pe "permite pe cele gratuite si pe cele cu plata" da-i save si poti sa iti downloadezi!

Faza cu 2 conturi e mai usoara de aceea ti-am dat-o pe asta!
Iar pentru cele cu Xbox mi se pare ca iti trebuie licenta Microsoft! Sau cum s-o numi.

Intra pe siteul "www.xbox.com" si conecteaza-te cu contul Microsoft de sub 18 ani de pe siteul Windows phone!

Sper ca ti-am fost de ajutor! Spune-mi ce Nokia lumia ai te rog!