| Pαтяıcκ a întrebat:

Am un s7 edge, l-am cumparat nou, dupa ce il folosesc pana se stinge de tot trebuie sa il las 24 de ore la incarcat? sau la el nu e asa? Ca nu stiu ce sa fac laughing Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Il incarci doar pana la 100%. Bateriile astea noi nu se mai formateaza. Teelfonul se tine cu bateria intre 15-20% si 90-95%. Poti sa il incarci si pana la 100% dar nu are rost sa il ti sub tensiune.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se mai formateaza bateriile, de cativa ani. Se descarca pana pe la 10% si il bagi la incarcat 2, 5 -3 ore pana la 100% si atat.

| Pαтяıcκ explică:

Va multumesc mult la amandoi, fara suparare, as da doua funde, dar nu pot, m-au ajutat ambele raspunsuri, dar voi da funda cui a raspuns primul! :*