| TheDarK2012 a întrebat:

Buna TPU.Am un Samsung Galaxy Mini S5570.Cum intru de pe acest telefon prin bluetooth in alt telefon? Deci sa fiu clar. Vreau sa intru de pe telefonul meu pe altul prin bluetooth. Funda pentru cel mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Conecteaza bluetooth-ul si asociaza-te cu celalalt dispozitiv.Deschide telefonul, trage bara de notificari in jos si da click pe casuta de bluetooth.

| TheDarK2012 explică (pentru darrio2007):

Fa-mi un tutorial pe youtube sau da-mi id de mess sa vorbim mai clar...Nu inteleg exact...

| darrio2007 a răspuns (pentru TheDarK2012):

Deschizi telefonul de pe lateral sau de pe butonul din mijloc, jos, muti cursorul de la stanga la dreapta. Apoi tragi cu degetul de sus in jos pe ecran.Se va trage o fila, sa zic asa.In partea de sus ai 5 casute.A doua de la stanga la dreapta este bluetooth.Dai pe ea. Apoi revino la ecranul initial apasand pe butonul din dreapta jos.Intra in meniu(acolo unde ai toate iconitele)Cauta Setari.Arata ca o roata dintata.Intra pe ea.Cauta wireless si retea.Intra acolo.Vezi setari bluetooth.Bifeaza pe casuta de la activare(apasa pe ea). Dupa ce se activeaza(2-3 secunde) apasa pe Se poate descoperi.Acolo dispozitivul tau devine vizibil pentru 120 secunde.Asta in caz daca cineva vrea sa se conecteze la tine.Mai ai Scanare dispozitive.Cu el cauti alte telefoane care au activat bluetooth. Daca ai gasit un dispozitiv da-i Asociere cu acest dispozitiv.In functie de celalalt telefoniti poate cere parola sau nu.In rest cred ca stii. Daca nu ai inteles bine, ma gasesti pe aici si comunicam pe privat.Succes.

| TheDarK2012 explică (pentru darrio2007):

Stiu sa ma asociez astea m-am asociat cu cineva. Dar cum ii intru in telefon? thinking

| darrio2007 a răspuns (pentru TheDarK2012):

Da.Stiu ca este un program.Ii deschizi/inchizi telefonul, ii dai drumul la muzica etc.Nu stiu cum se numeste programul.Imi pare rau.