| ta5232545 a întrebat:

am un Samsung galaxy s2 plus si as vrea sa transmit poze sau videoclipuri din telefon in calculator(windows 7*) dar nu pot. Am incercat cu un cablu USB si nu merge iar aplicatia Kies habar n-am cum se foloseste. Va rog sa ma ajutati. Funda si vot happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să ai Samsung Kies instalat pe laptop/Pc - îl poţi downloada de la linkul :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Kies atunci este ok.

Aşa cum ziceam, trebuie ca, ÎNAINTE de asta, să descarci şi să instalezi pe Pc programul SAMSUNG Kies de pe site-ul OFICIAL, de la linkul anterior.

Ai şi un tutorial cum să foloseşti Kies, la linkul anterior.

Dacă nu merge cablul USB, atunci încearcă cu ALT cablu, sau în alt port USB!

Sărbători fericite!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu e bun cablul usb sau are ceva deteriorat la interior pentru ca ar trebui sa mearga. Imprumuta de la un prieten de al tau un cablu usb de android