| IssabellaLoLa a întrebat:

Am un Samsung Galaxy s3 mini si are in total 4, 54 GB
Si imi tot spune ca am memoria plina, si nu mai merge sa instalez absolut nimic. Si nu am nici o aplicatie instalata, nici macar facebook.
Iar poze am in total doar 50 dintre care 4 videoclipuri.
Si totusi cand ma uit sa vad la setarile de stocare cat imi ocupa pozele, imi spune ca ocupa 3 GB, iar aplicatiile( desi nu am Niciuna. ) imi ocupa 1 GB straight face
Si nu inteleg cum pot doar 50 de poze sa ocupe o aproape toatamemoria telefonului...
Asadar, intrebarea este :
Ce este in neregula cu telefonul, de ce pozele ocupa asa mult spatiu, cum se face ca aplicatiile ocupa atata spatiu, cand eu nu am decat aplicatiile de la telefon, si cum as putea sa fac sa am mai mult spatiu liber?
FUNDA + VOT

Răspuns Câştigător
| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Trebuie sa iti achizitionezi o cartela de memorie. Problema este ca memoria telefonului tau este ocupata cu datele telefonului. Software-ul tau este plin cu programe care iti fac telefonul sa mearga. O cartela de memorie de 10 GB ar trebui să-ti ajunga. Nu costa foarte mult.