| Pătrunjăl a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S4(versiune android 4.4.2).Se poate dezactiva sunetul ala cand faci o poza? Si daca da, cum?
Si sunetul de la notificarile de pe facebook se poate dezactiva?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| rezervatro a răspuns:

Sunetul pentru poza nu se poate inchide doar pentru poza. Si eu am incercat si nu merge. (Am si eu s4) doar poti sa dai pe silentios si apoi sa faci poza. E singurul mod. Cat despre facebook, ar trebui sa existe in setarile fb. ului, la setari notificari, sunet. happy

2 răspunsuri:
| Darker a răspuns:

Da. Când dai la volum sa il ridici sau scazi Îți apare volun și în dreapta un pătrat care are în el semnul de setări. Apeși acolo și ți le reglezi tu. Din câte știu notificări sunt alea de la fb wsp etc. Și pentru poza dai la sistem pe mut (volum minim)

| cheater9999 a răspuns:

Nu am Samsung, dar cred ca trebuie sa cauti pe la Setari>>Sunet/Sonor