| HalloweenSamy a întrebat:

Buna TPu...Am un Samsung Galaxy S5 cumparat acum o luna. Are android KitKat. Ar trebui sa ii fac update la 5.0 Lollipop? Si daca da in ce consta actualizarea?

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut. Lollipop nu este sigur pentru moment spre exeplu nu iti va merge bine mesageria, mai asteapta si tu cateva luni si apoi dupa ce va fi instalat si pus pe piata pe alte telkefoane incearca si tu pentru ca risti mult multe functii/ applicatii/ale telefonului nu vor mai functiona unele deloc iar altele nu vor merge bine

| HalloweenSamy explică (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Eu mai am o colega caruia nu ii apare software update dar mie da ( avem amadoi s5)

5 răspunsuri:
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Ma repet inca o data asteapta pana va aparea versiunea inbunatatita iar referitor la ce ai spus tu ca, colegi tale nu ii apre este posibil sa nu fi setat noti:icarile cand apare un nou sistem de operare si Lallipop nu este inca bun el nu esre sigur si are nevoie de îmbunătățire

| AndyAnonim a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci update, doar daca vrei, update-ul consta in inlocuirea sistemului de operare kitkat cu lolipop

| Light_Denys_1986 a răspuns:

Pai trebe sa intri in actualizare software si sa bifezi ca vrei sa primesti notificare cand primesti un update, si update-ul a aparut in tarile mai dezvoltate si tarile asiatice happy, si eu am asteptat la LG-ul meu o luna dupa lansare ( 11 noiembrie in Polonia, 3 decembrie in Romania ), seara buna.

| Daria7238Dragutza a răspuns:

Sa sti ca nu neaparat trebuie sa ii faci update 5.0 Lollipop! Eu nu i-am facut si nu s-a intamplat nimic