| AlinDinBucuresti a întrebat:

Am un Samsung Galaxy SIII si vreau niste pareri:sa il rootez sau sa nu il rootez? Vreau sa stiu si motivul pentru care sa fac asta sau sa nu fac asta. Vreau sa mi se raspunda serios si sa raspunda cineva care se pricepe, nu orice obosit.

Răspuns Câştigător
| Dioxid a răspuns:

Buna! Si eu m-am tot gandit la asta, si am ajuns la decizia sa il rootez. Daca il rootezi poti folosii aplicatii noi (care ruleaza doar in root). Poti schimba interfata telefonului (asta doar daca e root-at).Mai sunt 2 aplicatii prin care iti poti face procesorul sa ruleze la o viteza foarte mare (telefonul rau va fi ca o racheta).Si la urma urmei nu vad de ce sa nu il rootezi daca nu face nimic rauhappy
Ps: uite citeste si tu de aici (jos in pagina ai linkul de unde afli cum sa il rootezi)winking. Bafta si Funda?happy

2 răspunsuri:
| RoFilmeOnline a răspuns:

Din cate stiu daca ii faci root ii mai creste putin performanta si iti da voie sa faci anumite lucruri (instalezi softuri personalizate, anumite programe ruleaza doar daca ai root la telefon) Acum depinde de tine ce vrei de la telefon iti las un link cu un forum pentru telefonul tau gasesti acolo tutoriale si pareri de la utlizatori care testeaza toate lucrurile astea. Sper sa te ajute http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1566

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi ca e foarte probabil sa pierzi garantia daca il rootezi.