| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am un Samsung galaxy trend plus si bateria mi se incarca doar pana la 62%.De ce? Ce sa fac il incarc cu un incarcator Nokia? !

5 răspunsuri:
| MirelaPetruta a răspuns:

Salut,mi s-a intamplat si mie acelasi lucru cu un Samsung Galaxy S5(mi se incarca pana la 64%)... L-am facut sa functioneze astfel: am umblat pe el pana s-a stins(i-am consumat toata bateria), l-am bagat la incarcat, lasandu-l stins... Dupa cateva ore(cat crezi ca e necesar sa se incarce pana la 100%) l-am aprins si s-a incarcat cat trebuia. Sper sa mearga si la tine! Bafta! Funda?

| anonim_4396 explică (pentru MirelaPetruta):

Eu il las si pana la 100% doar ca de la 40% mi se duce repede bateria (cate un procent pe 5 secunde)ce sa mai fac?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru anonim_4396):

Parca ziceai ca se incarca pana la 62 %, acum se incarca pana la 100 % si se descarca repede? Hotaraste-te ce vrei sa spui.

| anonim_4396 explică (pentru AlexElektro1987):

Il las sa se incarece 2 ore pana la 62% pentru ca mai mult nu vrea sa se incarce
si daca il incarc 14 ore pana la 100% de la 40% mi se descarca bateria repede

| MirelaPetruta a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu exact, dar te-as sfatui sa-ti descarci o aplicatie ce ajuta bateria sa se descarce mai greu...