| F14V a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Young s6310 si am reusit sa-mi cumpar in sfarsit un card de memorie. Dar nu pot instala aplicatiile pe card. Am inteles ca trebuie root-at.
Se pot instala cumva pe card? Daca nu ziceti-mi cum sa-l root-ez...

1 răspuns:
| Komarov a răspuns:

Root-ul este o chestie care te ajuta sa ajungi la setarile avansate ale telefonului in cazul la Samsung e ceva tipic am avut alte telefoane si aveam cum sa instalez pe card root-ul se face destul de usor dar daca nu il faci corect ii faci brick imediat dupa ce ii faci root intri in play store si instalezi link2sd si muti orice pe card si toturial cauta pe google how to root a Samsung galaxy young si o sa iti apara cauta pe xdadevelopers funda?