| Si_Atat_Dan_1993 a întrebat:

Buna TPU am un Samsung s5230 si nu mi se aprinde de o luna...
Imi poate spune cineva ce are?
PS:nu e bateria

6 răspunsuri:
| AlinNxD a răspuns:

Posibil sa se fi ars

| Kyuubii a răspuns:

Inchidel si deschidel iar, sa vezi ca o sa-ti mearga

| AndreeaCriss a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie asta acum cateva zile(am acelaşi telefon). Trebuie sa intri in Recovery Mode; ca sa faci asta trebuie mai intai sa te asiguri ca telefonul este complet inchis(cel mai bine scoate bateria aputin si bag-o inapoi), apoi apasa in acelasi timp pe butonul inchidere-deschidere, butonul home(singurul buton de pe ecran) şi volume up. Ţine apasat pe ele pana iti apare un meniu cu 5 chestii.Controlezi telefonul prin butoanele de volum, asa ca dä in jos pana la a treia opţiune si apasa pe butonul home.O să se incarce ceva si apoi incide telefonul, deschide-l iar şi sigur va merge.ATENŢiE! Daca nu card de nemorie cu toate chestiile(aplicatii, muzica, imagini) din telefon in el şi contactele bagate in sim o să se stearga tot! Se revine la setarile din fabrica! Daca vrei sa-ti salvezi memoria telefonului cumva consulta un operator din magazinele de specialitate, dar in niciun caz nu-t trimite in service decat dacă nu mai e nicio speranta, caci sigur vor sterge tot ce e in memoria telefonului ceea ce este oricum inevitabil dar trebuie sa astepti 1 sau 2 saptamâni cand o poti face singur in 5 minute.Scuze ca am scris asa de mult, dar pe mine nu m-a ajutat nimeni cand aveam problema ta. Sper că te-a ajutat romanul meu!:-Dkiss

| Si_Atat_Dan_1993 explică (pentru AndreeaCriss):

Poi da dar mie nu mi se aprinde deloc
sad

| Si_Atat_Dan_1993 explică (pentru AndreeaCriss):

Pai da dar mie nu mi se aprinde deloc
sad

| AndreeaCriss a răspuns (pentru Si_Atat_Dan_1993):

Nici mie nu mi se mai aprindea deloc la un moment dat. Încearca macar be ţi-am scris dar baga-l in priză inainte. Daca nu merge in niciun fel du-l la service cu garantia(daca nu au trecut 2 ani de cand l-ai luat). Dacä au trecut 2 ani trebuie sa platesti ceva cred, dar probabil şi ăia fac acelaşi lucru şi n-are rost să aştepţi atât.