| 174 a întrebat:

Am un smartphone Huawei P8 Lite si de ceva vreme se conecteaza greu la wifi si viteza este foarte mica. De la distante mai mari imi arata faptul ca prind semnal wifi, dar imi da mesajul ca nu pot accesa reteaua. Inainte mergea foarte bine! Imi puteti spune cum sa rezolv problema?(routerul nu are probleme, deoarece cu alte telefoane ma pot conecta la el).

2 răspunsuri:
| CataLyNPop a răspuns:

Am si eu aceasta problema la s5 neo, luat nou nout, recent! Da. iti da ca nu poti accesa. ca se incarca foarte greu site.ul. uneori.
Dar cand activezi datele mobile merge perfect. Poate fi ceva si de la ruter.

| 174 explică (pentru CataLyNPop):

Nu cred ca este de ruter...pentru ca am su un Samsung pe care merge perfect internetul.