| AlexDynamo1996 a întrebat:

Am un telefon Acer liquid z2 I-am facut resetare generala din fabrica si nu mai am semnal(reteaua) m-am dus la un service si mi-a spus ca se decodeaza prin pc-usb dar sa nu ii fac resetare generala nici o data altfel e din nou codat
Stie cineva cum rezolv problema? multumesc mult

1 răspuns:
| Core_Ale_1990 a răspuns:

Asta e o prostie de la un service de nimic, odata ce telefonul este decodat cand faci resetare din fabrica nu are nici o legatura cu pierderea decodarii. Suna de la cei de la reteaua care ai Vodafone/Orange/cosmote sa iti dea apn-urile. Le gasesti in settings-mobile data si de acolo mai departe. Te indruma ei.