| Heaven15 a întrebat:

Buna TPU.Am un telefon Allview A4 eDual sim dar eu puneam in el o singura cartela, mergea asa.Intr-o seara se descarcase si i-am luat cartela din el si am pus-o in vechiul meu telefon care era incarcat. Apoi dupa vreo 3 zile am luat cartela din telefonul meu vechi si am pus-o inapoi in Allview.Mi-a cerut codul pic si l-am pus apoi imi cerea ceva de genul :"Please enter the Privacy Protection password to unlock". Dar eu nu am pus nici un cod nimic mergea inainte sa iau cartela fara nici o problema cand am pus-o inapoi imi cerea asta.Vreau sa stiu DE CE si CE POT SA FAC sa repar asta sa mearga din nou. Ajutor va rog.Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Buna,trebuie sa ii dai hard reset iar apoi dai wipe data/factory reset..cum faci asta? Stingi telefonul, iar apoi tick apasat butonul de volume in sus(care dai mai tare)si butonul de pornire/oprire al telefonului(le tii pe ambele apasate in acelasi timp.le tii pana iti apare androidul verde)iar apoi te misti din volumul in jos pana la wipe data/factory reset si apesi volumul in sus cand ai ajuns in dreptul ei.iar apoi te misti tot din volum si dai yes si apoi aseptic!

1 răspuns:
| AliLina2 a răspuns:

Pardon,am vrut sa spun astepti.