| georgianaalexandra11 a întrebat:

am un telefon Allview a5 quad, de ceva timp cand il pornesc merge singur, si in unele parti touch-ul nu merge, ce poate avea? !

1 răspuns:
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Da o resetare la setări din fabrica. Daca nu funcționează corect nici așa trebuie schimbat touchscreenul. Daca mai este in garanție si nu prezintă urme de lovituri sau contact lichid ar trebui sa i-l schimbe gratis.Recomand sa i-l trimiți direct la producător firma Visual Fan din Brașov. Daca nu mai are garanție si ești din Bucuresti intra pe www.servicetelefoane.ro si fa o programare.Nu cred ca este foarte scump touchul.