| nerito a întrebat:

Buna TPU am un telefon Allview x1 soul si cand introduc castile, sunetul este redat prin difuzorul telefonului dar si prin casti (numai apare nici semnul de cast in parte dreapta a ecranului). Daca folosesc un spliter si in el introdic castile atunci apate semnul de casti si reda doar prin casti. Ce pot face ca sa redea doar prin casti sunetul fara sa folosesc adaptoare sau alte chesti.

Răspuns Câştigător
| DaftPunk a răspuns:

Daca nu poti folosi castile, poate fi o problema de la telefon, sau de la casti.Incearca si alte modele de casti, sau incearca castile la alte telefoane.