| Pisicanazdravana a întrebat:

Am un telefon Allwiev P5 Pro si am nevoie sa restrictionez un numar de la care primesc tot feluri de amenintari si mesaje urate. Cum pot bloca acel numar sa nu ma mai poata suna sau sa imi mai trimita vreun mesaj? Am auzit ceva de o lista neagra in care il pot adauga. unde o gasesc? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| aryenutzaa a răspuns:

Descarcă call blocker e free si e bun. Încercat de mine deci nu vorbesc din auzite.

| IonelPurcel a răspuns:

Sincer depinde de Android. In primul rând, încearcă să salvezi numărul pe care vrei să il blochezi. După ce l-ai salvat intră pe contact și apasă tasta aia de meniu de la telefon. Ar trebui să îți apară o opțiune ceva de genul "Toate apelurile la mesagerie" sau "All calls to voicemail". Încearcă să bifezi opțiunea. Dacă nu o gasești, poți instala CM Security din Play Store, și acolo gasești opțiunea cu blacklist de care vorbești. Unele telefoane mai au și în setări, dar eu zic că ar trebui să îți meargă una dintre cele două