| sammy7 a întrebat:

am un telefon cu ecranul spart, unde pot sa inlocuiesc ecranul telefonului mai ieftin?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Depinde ce model este daca se gasesc ecrane originale alea sunt cele mai scumpe, apoi sunt aftermarket putin mai ieftine decat cee originale si bineinteles cele din dezmembrari dar sansele sunt mai mici pentru ca la telefoanele inteligente cel mai des se strica/sparge ecranul datorita marimii generoase, trebuie sa ai noroc de un telefon la dezmembrari caruia i s-a ars placa de baza, dar cum spuneam e cam greu asa ceva.
Pe de alta parte cu ecrane / displayuri se ocupa mai toate magazinele de piese si accesorii / reparatii GSM, adica trebuie sa fie in primul rand reparatii gsm, dai o cautare pe olx sau pe google cu reparatii telefoane urmata de numele orasului tau/ judetului.