| Pop_Sebi_2000 a întrebat:

Am un telefon la abonament (de fapt aveam) si mi s-a furat. Acest "tip" care l-a furat a aruncat cartela. Se poate cumva recupera telefonul? Am auzit de la prieteni ca daca merg la Orange si le dau codul IMEI ei mi-l localizeaza automat. E adevarat?
Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Cred ca trebuie sa faci si o plangere la politie si sa dai numarul primit de la politie.

Fiind vorba de furt... Daca ai posibilitatea sa il transformi in talharie. Gandeste-te. Diferenta ar fi ca la furt e un simplu furt care e penal. La talharie intra furtul prin utilizarea violentei amenintarii si intimidarii. Si devine cu circumstante agravnte pentru cel care-l savarseate.

1 răspuns:
| DeliaDelii a răspuns:

Nu pot sa il localizeze daca nu ai avut tu nimic activat si nici un program special pentru asa ceva...