| GeorgiAna_8941 a întrebat:

Am un telefon Lg gt 540 cu android si am avut acel model de deblocare. Cineva a incercat de foarte multe ori codul iar acum imi cere contul google dar nu merge.Am inteles ca trebuie reinstalat soft-ul. Dar nu stiu cum! Ma puteti ajuta?
URGENT! Ofer fundita

Răspuns Câştigător
| TommyLynn a răspuns:

Nu trebuie reinstalat softul. Doar revenit la setarile din fabrica cu o mica smecherie pe care TREBUIE SA O EXPLIC FIECARUIA "-_-

Ca sa stii, metoda asta iti va sterge contactele, mesajele, tot ce ai in telefon, exceptand ce ai pe cardul SD (pe care e bine sa il scoti)

1.Il inchizi
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta)
3. Tii apasat
4. Ai intrat in android recovery mode
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau cv asa
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button)
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.
10. O sa iti apara acordul Google de colectare a locatiei
11. Voilla. Telefonul e ca. nou big grin

| GeorgiAna_8941 explică (pentru TommyLynn):

Multumesc.dar am un Lg cu ANDROID..NU SAMSUNG

| TommyLynn a răspuns (pentru GeorgiAna_8941):

Scuze. N-am fost atent. happy

| Ovidiu_Cristiano_1986 a răspuns (pentru TommyLynn):

Am si eu un LG gt540 doar cand il aprind imi apare sigla LG si ramane asa ma poate ajuta cineva >? ce trebuie facut>?

| Boţoc_Timeaa_1998 a răspuns (pentru TommyLynn):

Pai am tinut si eu apasat pe cele 2 butane da apare o imagine albastra si scrie emergency mode si nu se intampla nimic

7 răspunsuri:
| TommyLynn a răspuns:

Ai intrat cu telefonul in brick mode. urmeaza aceiasi pasi happy

| Ovidiu_Cristiano_1986 a răspuns:

Salut am si eu un LG gt540 am o problema asemanatoare doar cand il aprind ini apare sigla de la LG si ramane asa ..ma poate ajuta cineva
>? stima