| Andrada003 a întrebat:

Am un telefon Samsng galaxy grand prime.Stiu ca unele telefoane Samsung au orimit lollipop, insa mie nu mi se actualizeaza software-ul.(am android 4.4.4)Si bineinteles ca activez internetul pentru a face upgrade-ul, Imi apare ca deja au fost instalate cele mai recente actualizari.Insa, o colega are acelasi telefon si are lollipop (android 5.0.2 parca).Nu inteleg de ce nu imi apare si mie ca doar e acelasi telefon...
URGENT! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Probabil ca exista mai multe variante de Samsng galaxy grand prime sau de soft introdus pe telefon, sau sunt luate dupa serie. Presupun ca mai devreme sau mai tarziu va veni un update si pentru telefonul tau, din moment ce alte telefoane similare au primit update-ul. Mai e un program Kies care face update prin USB, dar cred ca e mai bine de asteptat pana apare update-ul OTA (over the air) fara cablu.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Poti descarca kies3 si conectezi telefonul dupa ce pornesti kies. Daca si acolo va scrie "This is the latest firmware" inseamna ca mai trebuie asteptat. Normal era sa se dea update-urile la toate telefoanele de acelasi model.

6 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Nu orice telefon primeste ultimul android. Ci doar telefoanele high end, si nu depasesc 2 ani de la data fabticarii happy

| Andrada003 explică (pentru SasNetRomania):

Pai Grand prime este aparut recent.Cum am spus mai devreme, o colega are deja actualizarea iar ea tot grand prime are.Probabil ca trebuie sa mai astept.

| Andrada003 explică (pentru SasNetRomania):

Multumesc happy

| SasNetRomania a răspuns (pentru Andrada003):

Nu ai pentru ce. Daca are tel identic ca model, nu ca nume inseamna ca este doar o chestiune de timp pana vei avea si tu. Nu iti face griji