| eudoareuu a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy A3 (2016) și de vreo două zile întâmpin o problemă cu conexiunea internetului. Problema nu este de la wi-fi, merge peste tot în afară de telefonul meu. Când pornesc wifi-ul merge pentru câteva secunde și după se deconectează. Am încercat cam tot ce s-a spus pe alte site-uri și nimic. Am făcut chiar și acel "factory reset", dar degeaba. Aparent, problema încă persistă și nu știu ce să mai fac.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca si pe alte retele wifi. Daca tot la fel face, problema este de la telefon. Mai face cateodata si la mine(Huawei Y6) dar dupa o repornire se conecteaza normal.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Acelas telefon il am si eu si cred ca de 1 an, mereu cand pornesc wi-fi ul, telefonul se blocheaza cumva cam 2 secunde pana se conecteaza. Problema a aparut ofata cu noul update de Android. Tie cand ti-a aparut problema ta? Tind sa cred ca daca nu e de la asta, atunci sigur este de la hardware si ar trebui schimbat modulul de wi-fi la un service.

| Rd79 a răspuns:

Ai incercat pe mai multe routere wifi, sau doar pe ala de acasa?
Daca doar pe ala de acasa, incerca si pe altele, sau schimba canalalul la router. Eventual da si un restart la router.

| eudoareuu explică (pentru Rd79):

Am încercat doar pe ăla de acasă, dar cum am spus, nu cred că e de la router. Wifi-ul merge bine peste tot, dar nu și pe telefonul meu. Cred că e ceva de la telefon oricum.

| Rd79 a răspuns (pentru eudoareuu):

Nu poti spune ca e de la telefon pana nu testezi si pe un alt router.

| andy62 a răspuns:

Du-te la Samsung la service, e cel mai bine