| Baicanescu_Maria_1996 a întrebat:

Buna,TPU! Am un telefon Samsung Galaxy Mini 2...In ultima vreme mergea foarte greu. L-am resetat de 5 ori in acest an si tot greu mergea. Mi-am descarcat tot felul de antivirusi si nimic de folos. I-am scos bateria si cand l-am deschis imi aparea doar imagine de inceput si stationa asa 3 min. si dupa bazaia de 2 ori si se inchidea...

L-am dus la service si i-a dat resetarile din fabrica si nici asa nu a mers. Am incercat acasa sa-l resetez normal(buton ON/OFF+VOL + ULTIMUL BUTON RAMAS) mi-a aparut ceva sus in coltul stang intr-un chenar dar nu se intelegea ce era scris. -_- Deci se poate sa fie virusat? Ajutati-ma va rog frumos! (FUNDA) Sunt disperata!

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

De fapt toti gresim la telefoanele cu android... E si normal sa se incetineasca orice terminal mai vechi, din cate stiu mini 2 are 2-3 ani vechime. Problema vine ca trebuie sa-i dai update la Android inclusiv la aplicatii gen facebook, skype, instagram etc. Ruland pe 512mb ram nu ma mir ca iti merge incet. Tot ce poti sa faci e sa instalezi maxim 5 aplicatii si cam atat. Altfel ti se va umple memoria si nu va mai avea loc softul si tot ce tine de el. Plus ca Samsung umple toate telefonale cu rahatul de touchwizz, care personal mi se pare o chestie inutile.

| singuraticul90 a răspuns:

Poti doar sa il resoftezi happy daca nu merge nici asa inseamna ca e ars ceva

| IDKg a răspuns:

Daca dupa ce l-ai resetat din butoane ti-a aparut o imagine pe fond albastru..inseamna ca e virusat..si eu am patit asta dupa ce am intrat pe un wifi mai dubios :P (desi dupa ce l-am resetat si-a revenit).dar daca iti aparea pe fond negru trebuie sa continui resetarea ca in video-ul acesta: http://youtu.be/huAkuEYh_ZI