| Adelina1998B a întrebat:

am un telefon Samsung galaxy S2 plus i9105 si am facut a 2 oara actualizare software pentru ca mi- a cerut in bara ca sunt noi pachete de actualizari sau cum a scris, si stiu ca dupa actualizare telefonul se stinge sa isi face update sau ce ..si de cate ori are el nevoie. pana acuma s-a stins de vreo 5-6 ori.dar nu in aceeasi zi. o data la 2 zile sau nah, am acualizat in jur de 2 saptamani cred. credeti ca ii de la actualizare, ii cv normal? ..sau are el cv probleme? ca in rest nu imi face figuri. va rog frumos sa ma ajutati :*, multumesc!

13 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Ai făcut modificări în SO Android?

| Adelina1998B explică (pentru LTAA):

Am dat doar Actualizare Software, si ce a urmat doar de la el s-a produs, si da. cand mi-a cerut sa se restarteze prima oara cand s-a deschis a parut cv cu So Android, dar altceva nu stiu. doar atata vreau sa stiu daca are probleme telefonul sau nu sa fiu impacata ca tot la asta ma gandesc,. te rog daca stii ajuta'ma sau care este parerea ta despre asta. Eu sunt suta la suta sigura ca nu am umblat in setari la cv cu Android doar am dat descarcare de pachete noi adica Actualizare aia.

| barbutxxx a răspuns (pentru Adelina1998B):

Nu ii vina ta ceva nu a mers bine la instalare.

| Adelina1998B explică (pentru barbutxxx):

Dar nu ii cv grav daca sa zicem ar fi de la instalare nu?

| Adelina1998B explică (pentru barbutxxx):

Adica ori asa se manifesta actualizarea ori cv nu a mers bine la actualizare si acum incearca sa remedieze sau asa face actualizare asta un timp.

| barbutxxx a răspuns (pentru Adelina1998B):

Cel mai bine du-te la un servis.

| Adelina1998B explică (pentru barbutxxx):

Este service in Arad? mi-e frica sa il trimit in Bucuresti pentru atata, poate nu are absolut nimic si ii doar de la acualizare si mi-e frica sa il trimit pentru atata ca e posibil sa mi-l strice, telefonul pe care l'am avut inainte a fost in service de 6 ori si tot mai greu a mers, adi noah avand in vedere ca o avut cateva probleme, lo stricat mai tare...

| Adelina1998B explică (pentru Adelina1998B):

Adica*

| Adelina1998B explică (pentru barbutxxx):

Il voi lasa o perioada mai lunga sa vad cum ii, daca in cel mai rau caz dar sper sa nu fie nimic avand in vedere ca deja m-am saturat cu problemele astea la telefoane deja orice defect minuscul ma ingrijoreaza la acest telefon nou, vad eu mai tarziu daca o fii ceva in neregula cu el deoarece am un an jumate garantie si il pot duce oricandbatting eyelashes multumesc frumos

| barbutxxx a răspuns (pentru Adelina1998B):

Nu are cum sa nu fie un dinasta unde repare telefeoane in tot Aradu adica is 3 din astea la mine in oras si ii un oras mic de tot kk-ul aradu iii imens este imposibil sa nu gasesti un GSM sau ceva autorizat unde sa repare telefoane.

| Adelina1998B explică (pentru barbutxxx):

Am gasit ceva GSM dar momentan nu il duc ca totusi am impresia ca ii de la actualizare, daca tot va face asa si mai trz atunci voi lua masuri, multumesc pentru raspunsuri.winking

| barbutxxx a răspuns:

Cel mai bine du-te la un servis unde repara telefoane si it ivor da ei toate detalile nu asculta sfatul unura care probabil nici nu au tinut un asemena telefon in mana. Bafta!