| CrYmY a întrebat:

Am un telefon Sony Ericsson G705 si nu stiu cum pot instala jocuri. Iau jocurile de pe mobile9 dar nu stiu cum sa le pun pe telefon.
URGENT! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| gamestoper1998 a răspuns:

Te folosesti in general de banalul cablu de date.Doar le copiezi in telefon iar telefonul are trebuii sa recunoasca formatul jocului si sa il instaleze cand i-o ceri tu.

| CrYmY explică (pentru gamestoper1998):

Bun dar nu le citeste straight face

2 răspunsuri:
| gamestoper1998 a răspuns:

Da eroare sau ceva? Explica-mi mai detaliat.Sau daca nu stii iti zic cativa pasii comuni care ar trebui sa mearga:
1)Conectezi telefonul
2)In my computer ar trebui sa iti arate un telefon cu numele w705 acolo unde ai floppy si restul.
3)selectezi iconita cu telefonul si vei avea:memory stick si phone memory.
4)vei vede niste foldere tu trebuie sa cauti dupa,, other'' si simplu copiezi aplicatia in acest folder. Dupa in telefonul tau cauti dupa acest folder other si ar trebui sa mearga bine.
5)daca in caz ca nu ti-o aratat cum am mentionat in ultimele patru puncte procedezi astfel:simplu dupa ce ai conectat telefonul la pc ar trebui sa iti apara removable disc sau cardul de memorie in my computer.Cauti din nou dupa other si copiezi aplicatia.ATENTIE:in caz ca nu va merge nici acum te rog sa imi spui ce iti arata sau ce nu iti arata si problemel care sunt happy. Bafta