| RoxAnana a întrebat:

Buna Tpu.am un telefon Vodafone Smart Mini (face reclama cu ciobanul ghita) in fine.mi-am luat jocurile pou si temple run 2 si nu merge chestia aia (nu stiu cum se numeste) de inclini telefonul intr-o parte si in alta pentru a te feri sau pentru a colecta banuti...a mers doar o data si putin timp...ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| FlorinAnt93 a răspuns:

Se numeste accelerometru, iar daca zici ca a mers si acum a incetat, cel mai probabil s-a stricat. Daca l-ai luat nou du-l in garantie.