| CupcakkeCaffe a întrebat:

happy As dori sa va intreb ce telefon ati alege dintre Sansung S3 si iphone 4S?

Răspuns Câştigător
| ale2000mi a răspuns:

DAca ma intrebi pe mine eu as alege Samsung s3 caci este unul dintre cele mai performante telefoane. Dar iphon-ul este cum sa zic o fita, caci doar pentru ca e iphone iti place, dar cand ii sa umbli pe el nu ii sigur ca o sa iti placa, pus ca s3 ii mai ieftin si ii si mai nou si mai performant. sper ca ti-am fost de ajutor

18 răspunsuri:
| SpeedTeK a răspuns:

4S, este mai rezistent, apliicatii mai bune, design foarte bun, materiale bune, pacat ca se zgarie tabla de pe spate daca nu folosesti husa

| xBya a răspuns:

S3.

| Xtadelo a răspuns:

Iphone 4S

| AleWhatever a răspuns:

Eu as alege iPhone. Recunos ca samsungul e mai bun, dar cred ca e prea mare. parerea mea. (:

| LauraGreeen a răspuns:

IPhone 4s.Am si eu si cred ca e mai tare ca S3 plus ca Samsungul e prea mare...

| elfa a răspuns:

S3 clar. Aplicatiile pentru iphone trebuiesc cumparate, am avut 3g-ul si nu mi-as mai achizitiona niciodata. Oricum o mare parte din programele si aplicatiile pentru iphone au fost "furate" de la Samsung.

| Scott a răspuns:

Depinde ce iti place ( ca sistem de operare) totusi 4s-ul e cam mic, asa ca iti poti lua 5. Daca nu ai bani, atunci ma vad nevoit sa spun ca s3 e o varianta Personal am avut un 4s si m-am obisnuit cu el, dar acum imi plac mai mult telefoanele cu ecran de 4 inchi ( ca iphone 5). IOS-ul mi se pare mai "usor" de folosit. Asa ca.In functie de preferinte si de bani...

| valentino52 a răspuns (pentru ale2000mi):

Tocmai cand umblii pe el o sa iti placa mai mult pentru ca pe iphone se misca mult mai bine absolut orice decat pe vreun android. E mai limitat nu poti instala aplicatii piratate fara jailbreak dar tocmai de aceea nu exista virusi si chiar daca ai deschise 10 aplicatii face fata cu brio nu are pic de lag se misca chiar mai bine decat un Samsung cu specificatii tehnice mai bune desi teoretic iphone-ul e mai slab. oricum eu iti recomand sa iei 5-ul eu am 4s si nu se merite sa fac tranzitia dar daca nu ai 4s e cel mai ok sa iti cumperi 5-ul peste 2 luni

| ale2000mi a răspuns (pentru valentino52):

Eu ma refer ca la iphone ai o tema si restul is cu plata da la Samsung nu is cu plata ca stiu ca eu am s2 si le am gratis

| valentino52 a răspuns (pentru ale2000mi):

Ce e cu plata? Aplicatiile? S-o crezi tu. Sunt sute de mii de aplicatii gratis facebook, yahoo, skype, instagram, angry brids, temple run absolut tot gratis. Exista si aplicatii cu bani si aceesi situatie e si la Android in Google Play sau cum se mai numeste acum sunt aplicatii cu bani si aplicatii gratis. Eu am tableta Samsung si am cumparat cateva aplicatii le-am platit. Chestia e ca poti instala si chesti piratate la Samsung. Eu pentru iphone pana acum nu am platit nici 1 cent( din cauza ca nu accepta cardul meu visa ING) si am telefonul plin cu tot ce imi trebuie. Nu stiu de unde e confuzia asta ca la Apple platesti orice si la Samsung nu platesti nimic ca nu e adevarat.

| ale2000mi a răspuns (pentru valentino52):

Un argument ar mai fii :
se blocheaza imediat, caci stiu ca are un coleg si are un sfert din memoria telefonului plina pus ca are un card de 4 gb care are pe el doar o melodie si din 5 in 5 minute se blocheaza si nua re orice iphone ci iphone 4 s si ghice ce acum ii pare rau ca si l-a luat si nu prea merge tachu desi telefonul il are de cam 4luni deci... nu ii bun, ii doar numele ''iphone 4D'' -fita de fita

| valentino52 a răspuns (pentru ale2000mi):

Si eu am 4s si nu mi s-a intamplat niciodata sa se blocheze. de asemenea sunt membru activ pe un forum Apple romanesc si nimeni de acolo nu din sutele de utilizatori nu s-a plans vreodata ca s-a blocat din 5 in 5 minute. Din contra iOS -ul e un sistem de operare mult mai stabil, androidul e cel cu bug-uri si care se blocheaza. Apropo colegul tau nu are iphone 4s, ci are o replica de aia se blocheaza asa des pentru ca pe iPhone NU EXISTA slot de memorie. Cred si eu ca o replica de 2, 3 milioane nu se poate compara cu originalul.

| valentino52 a răspuns (pentru valentino52):

Si in afara de inexistenta slotului de memorie la un telefon Apple original, touchscreen-ul de la iphone este considerat cel mai bun asta au spus-o si fanii Samsung este mult mai precis poate si datorita sticlei eu stiu poate o fi un conductor mai bun. E o problema frecventa la replici sa nu mearga touchscreen-ul, sa se miste foarte prost pentru ca atata dai atata face. Decat sa imi iau o replica de iphone mai bine imi iau un Nokia slab sau ceva.

| ale2000mi a răspuns (pentru valentino52):

De fapt sigur nu era o replica caci si-a cumparat telefonul de la Vodafone sau Orange si a dat 45de milioane pe el

| valentino52 a răspuns (pentru ale2000mi):

Stii tu sigur asta? Nici ala de 64 de GB nu e 45 de milioane eu am dat 29 pe al meu. Din moment ce ai zis ca are card de memorie e clar replica. Si faza ca nu raspunde touchscreen-ul la comenzi iarasi. Sunt multi care se lauda ca au dat mii de euro crezand ca restul nu isi vor da seama. Chiar si eu aveam o prietena cu replica si crede-ma ca nu mi-am dat seama ca e replica pana nu l-a spart si am vazut ca se scotea capacul din spate si se schimba bateria si ecranul era din plastic dar folosindu-l zi de zi nu mi-am dat seama ca vorbeste la o replica. Si inca ceva: majoritatea care au cumparat telefonul de la Vodafone si Orange nu au platit pretul integral din magazin ci li s-a facut o reducere considerabila pentru o prelungire de abonament. De ce sa dau 30 milioane la Vodafone si telefonul sa fie codat in Vodafone cand pot sa dau 30 milioane direct de la Apple sau un magazin gen germanos si sa fie neverlocked sa il folosesc in orice retea?

| ale2000mi a răspuns (pentru valentino52):

Oricum nu mai conteaza ca si asa asta e parerea mea ca s3 e mai bun, iar tu ai dreptul sa ai alta parere asa ca nu vad de ce ne tot certam, caci poate uni sunt de acord cu mine, alti cu tine, si ce asta ar trebui sa ne faca sa ne certam?
dar oricum a fost alegerea lui CupcakkeCaffe raspunsul castigator, deci pur si simplu nu are rost sa ne certam

| valentino52 a răspuns (pentru ale2000mi):

Eu nu ma cert chiar nu am zis nicaieri ca S3 nu e bun. Din contra recunosc ca are specificatii mai bune ca iphone-ul doar am precizat ca diferenta nu se simte ambele au plusuri si minusuri. Eu doar ti-am explicat ca telefoanele Apple nu au problemele care le-ai enumerat tu.

| NoNameW a răspuns:

Iphone 4s cu singurantawinking