| Nucu1234 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti ce tip de cartela trebuie pentru. Iphone 5, 6 si HTC one,sim card,micro sim, nano sim?
Dintre Iphone 5, 6 si HTC one pe care sa aleg? care este mai bun?, si spuneti si motivele.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

As merge pe HTC fiind o marca mai ok, iphone'urile sunt doar de fite, eu dupa jumatate de ora pe iphone deja m-am plictisit + interfata ramane mereu aceeasi.
La android poti face multe, sa te joci cu el cat vrei, ai mai multa libertate.
Fara sa mai vorbim ca iphone'ul are procesor mai slab, camera mai slaba si altele fata de HTC one sau un Samsung galaxy s4 sau s5 de exemplu.
Mergi pe un HTC.
HTC'ul are microsim
Iphone'ul nanosim.

Daca te intrebi de ce s'au trecut la cartele mai mici, raspunsul este economisire de spatiu.
Fiind telefoane, au componente mai mici, si necesita spatiu pentru fiecare componenta.
Si se mai economiseste din spatiu thinking

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege HTC One, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

HTC One are Micro-SIM, iar Apple iPhone 5/6 are Nano-SIM - vezi linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5313&idPhone2=5498

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4910&idPhone2=6378

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns:

As alege iphone6, e mai performant, nou, iOS-ul e mult mai stabil, isi pastreaza valoarea si performantele mult mai bine in timp.

| Ykuzo a răspuns:

IPhone 5, 5s, 6 şi 6 plus folosesc Nano-SIM
HTC One M7 foloseşte Micro-SIM
HTC One M8 foloseşte Nano-SIM

Din cele enumerate de tine am să-ţi recomand iPhone 6 datorită calităţii produselor Apple.

Cu toate că aş recomanda HTC one pentru că foloseşte Android nu am să-l recomand din cauza camerei foto de 4 Ultra Pixeli.

Telefoane care nu au fost enumerate de tine dar ţin să ţi le recomand:
Samsung Galaxy: S4, S5, Note3, Note4, Alpha
LG: G2, G3

Ţi le recomand deoarece sunt cele mai bune telefoane cu sitemul de operare Android fiind capabile să ruleze orice aplicaţie din Magazin Play.

Sper să alegi înţelept!

| gheorgheionita00 a răspuns:

Sim card